forum pentru crescatori de prepelite din romania

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

Distribuiţi | 

incepator de incepator

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
clau62
nou membru
nou membru

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 55
Data de inscriere : 11/11/2010

MesajSubiect: incepator de incepator   Joi Noi 11, 2010 12:30 pm

Salutari, doresc sa cresc prepelite pentru uz personal. Am achizitionat din targ o cusca cu 42 de pasari care ar fi trebuit sa oua. desi le-am creat toate conditiile pana acum, dupa 5 zile nici un ou. Am cumparat pana si hrana pt prepelite ouatoare dar tot nimic. Sa fi luat tzeapa? Inca am rabdare, am zis ca au fost stresate de schimbare. Cunostintele mele in materie sunt minime dar ma straduiesc. Inca ceva, o parte din pasari sunt putin ciugulite pe spate, tipul a zis ca sunt femelele asaltate de masculi. Sa fie oare in pauza ca si gainile care in perioada asta nu oua? Un sfat ar fi mult apreciat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
razvy82
membru argint
membru argint

Numarul mesajelor : 101
Varsta : 35
Data de inscriere : 21/03/2010

MesajSubiect: Re: incepator de incepator   Vin Noi 12, 2010 4:58 am

daca femelele nu sunt foarte batrane si nu sunt prea multi masculi pe langa ele ar trebui sa inceapa sa faca oua.Trebuie doar rabdare.Iar conditiile sa fie optime (furaj bun, caldura intre 15-25 grade, apa permanent etc).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

incepator de incepator
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: