forum pentru crescatori de prepelite din romania

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

Distribuiţi | 

Culoare penaj prepelite

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
florynneamt
membru registrat
membru registrat

Numarul mesajelor : 15
Varsta : 28
Data de inscriere : 14/04/2011

MesajSubiect: Culoare penaj prepelite   Sam Mai 28, 2011 12:11 pm

Buna seara! Am o intrebare pt toti cei care imi pot da un raspuns: am pui de prepelita japoneza la 3 sapt si ceva(1 mai) si au si pene albe p spate!care este cauza? sunt corciti sau se schimba penajul pana la maturitate? multumesc,
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
ady
membru argint
membru argint

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 32
Data de inscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: Re: Culoare penaj prepelite   Lun Mai 30, 2011 4:04 pm

florynneamt a scris:
Buna seara! Am o intrebare pt toti cei care imi pot da un raspuns: am pui de prepelita japoneza la 3 sapt si ceva(1 mai) si au si pene albe p spate!care este cauza? sunt corciti sau se schimba penajul pana la maturitate? multumesc,
Nu cred din cate stiu eu prepelitele japoneze sunt de mai multe culori nu numai acea culoare cafeniu inchis cu peme negre. P.S. dar din ce oua ai scos puii ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ecoprepelite.ro
florynneamt
membru registrat
membru registrat

Numarul mesajelor : 15
Varsta : 28
Data de inscriere : 14/04/2011

MesajSubiect: Re: Culoare penaj prepelite   Mar Mai 31, 2011 1:00 pm

ady a scris:
florynneamt a scris:
Nu cred din cate stiu eu prepelitele japoneze sunt de mai multe culori nu numai acea culoare cafeniu inchis cu peme negre. P.S. dar din ce oua ai scos puii ?

Oua de la o cunostinta care avea japoneze si faraon!crek le a corcit c toate el a zis k nu:-??
Sus In jos
dallian76
membru registrat
membru registrat

Numarul mesajelor : 49
Varsta : 40
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: Culoare penaj prepelite   Dum Iul 10, 2011 11:22 am

eu zic ca sunt corciti. am si eu prepelite care sunt tip faraon dar cu abdomenul complet alb. daca le tii pt oua nu schimba nimic daca e pt carne sa stii ca sunt ceva mai micute alea mixate. apoi am un mascul complet alb care are femele faraon dar inca nu am scos pui dupa el. mai am un mascul deosebit dar nu stiu ce rasa e ca are penele de un maro inchis fara striatiile specifice, cu pieptul alb. e tanar dar am sa scot oua dupa el, neaparat. apoi am si prepelite mai micute si mai subtiri cu un temperament mai salbatic si cu tendinta de zbor. dar fac oua la fel doar ca outele sunt ceva mai mici si de culoare mai ciudata. una chiar a facut un ou aproape perfect sferic. apoi am si faraon care sunt adevarati bulgarasi de carne. alea sunt toate de acelasi fel si le tin separat. sa nu se corceasca. nu ca m-ar deranja caci i-mi plac toate dar nah de dragul rasei..
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin

Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Data de inscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Re: Culoare penaj prepelite   Dum Iul 17, 2011 6:55 pm

Cate grame in viu are cea mai dezvoltata prepelita faraon a dvs.? Cantarita daca se poate cu un cantar de precizie, plus-minus 5-10 grame. Putem vedea poze? Unde?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Culoare penaj prepelite   

Sus In jos

Culoare penaj prepelite
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» udarea orhideelor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: