forum pentru crescatori de prepelite din romania

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

Distribuiţi | 

Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ghiurca
nou membru
nou membru

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 47
Data de inscriere : 25/06/2011

MesajSubiect: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dum Iul 10, 2011 6:41 am

Ma numesc Mihai si am o nelamurire...Am prepelite de 60 zile,au inceput ouatul si nu stiu daca cocoseii(acelasi lot) sunt buni pt uaule de incubatie.Va rog sami raspundeti.Multumesc
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
dallian76
membru registrat
membru registrat

Numarul mesajelor : 49
Varsta : 40
Data de inscriere : 10/07/2011

MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dum Iul 10, 2011 10:19 am

eu zic sa ii urmaresti sa vezi cat de cocosei sunt desi cred ca e cam devreme. daca ai si adulti ai vazut ca sunt adevarati taurasi cocoseii tai. repet nu cred ca la 60 zile masculii sa ajunga la maturitatea sexuala. ai mei abia dadeau semne.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin

Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Data de inscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dum Iul 17, 2011 6:58 pm

ghiurca a scris:
Ma numesc Mihai si am o nelamurire...Am prepelite de 60 zile,au inceput ouatul si nu stiu daca cocoseii(acelasi lot) sunt buni pt uaule de incubatie.Va rog sami raspundeti.Multumesc

Raspunsul este la Arrow un CLICK distanta. Daca mai hoinariti pe site, mai gasiti si alte chestii intresante. Asa speram, cel putin...! king
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.prepelitebv.ro/
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin

Numarul mesajelor : 728
Varsta : 42
Data de inscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   Dum Iul 17, 2011 7:01 pm

dallian76 a scris:
eu zic sa ii urmaresti sa vezi cat de cocosei sunt desi cred ca e cam devreme. daca ai si adulti ai vazut ca sunt adevarati taurasi cocoseii tai. repet nu cred ca la 60 zile masculii sa ajunga la maturitatea sexuala. ai mei abia dadeau semne.

60 de zile inseamna 8-9 saptamani, cum "abia sa dea semne"? Crescute ca la carte, la 8 saptamani ouale deja is bune de incubat / masculii de sacrificat, cocosii incep sa dea semne de maturizare pe la 35-40 de zile...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.prepelitebv.ro/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?   

Sus In jos

Dupa ce perioada pot fi folositi cocoseii pt oua de incubatie?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce camera de filmat/pozat folositi
» Fazele Lunii
» Întrebări şi răspunsuri
» La Multi Ani ATM !
» Din Pasiune - Excursie feroviara - Timisoara - Radna

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: forum :: intrebari la administratori forumului-
Mergi direct la: