forum pentru crescatori de prepelite din romania

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

https://www.facebook.com/pages/Mobila-second-hand-din-germania/307509572718945
MOBILA SECOND HAND ADUS DIN GERMANIA

Distribuiti | 

despre cd urile ce se vend pe net...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
geluionut
membru argint
membru argint

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Data de inscriere : 09/09/2011

MesajSubiect: despre cd urile ce se vend pe net...   Mar Sept 20, 2011 12:33 pm

confused
voiam sa intreb pe cine sa mai confruntat cu cu urile ce se vand pe net despre prepelite daca se merita sa le cumperi..
adica,, contin ceva informatii in plus ca sa si merite banii? initial am crezut ca este un ghid frumos colorat co poze si explicatii dar nu ti da decat un cd cu nu stiu ce contine...
intrebarea este:
se merita sa dau 82 lei sau nu?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
geluionut
membru argint
membru argint

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Mar Sept 20, 2011 12:59 pm

intrebare pt d nul Mi - Odin din brasov:
cat costa incubatorul ala de mare capacitate cu intoarcere automata de pe site?
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint

Numarul mesajelor : 133
Varsta : 33
Data de inscriere : 02/09/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Mar Sept 20, 2011 2:32 pm

geluionut a scris:
confused
voiam sa intreb pe cine sa mai confruntat cu cu urile ce se vand pe net despre prepelite daca se merita sa le cumperi..
adica,, contin ceva informatii in plus ca sa si merite banii? initial am crezut ca este un ghid frumos colorat co poze si explicatii dar nu ti da decat un cd cu nu stiu ce contine...
intrebarea este:

NU. Nu se merita. Am comandat si eu si mi-au trimis o copie pe care erau informatii despre mai multe animale. Despre prepelite doar un fel de rezumat.

Cine doreste ii trimit gratuit.
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce

Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Mier Sept 21, 2011 6:37 am

imi poti trimite si mie , sunt curios doar, ms
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Mier Sept 21, 2011 7:14 am

adrian_aa a scris:
Imi poti da un id de mess
?
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Joi Sept 22, 2011 11:40 am

deja l am luat....
hmmmm nu stiu ce sa zic....
calcule matemATICE pig Basketball 1000 prepelite iti aduce atat profit la 3000 poti accesa fonduri si bla bla bla
intradevar nu merita 82 lei nici macar o carcasa sau un dvd calumea nu au pus... o copie nereusita
Laughing oricine poate face vinde numai nu sfatuiesc pe nimeni ca sa nu fie injurat
oricum evitati smekerii din bucuresti
nu generalizez pt ca sunt si multi oameni faini dar sa trimiti o copie de cd si sa pretinzi ca e ghid complet s a m d...
ms pt tot
Sus In jos
gabrielbalc
membru platin
membru platin

Numarul mesajelor : 535
Varsta : 35
Data de inscriere : 19/06/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Joi Sept 22, 2011 11:44 am

Eu zic ca este suficienta informatie pe internet si suficienta informatie pe acest forum care se ofera gratis ca sa nu fi nevoit sa cumperi.
Sus In jos
Andrei
membru registrat
membru registrat

Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Data de inscriere : 21/08/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Vin Sept 23, 2011 7:29 am

kJean a scris:
geluionut a scris:
confused
intrebarea este:

NU. Nu se merita. Am comandat si eu si mi-au trimis o copie pe care erau informatii despre mai multe animale. Despre prepelite doar un fel de rezumat.

Cine doreste ii trimit gratuit.

Sunt curios si eu mil poti trimite?
Sus In jos
kJean
membru argint
membru argint

MesajSubiect: .   Vin Sept 23, 2011 7:34 am

Andrei a scris:

Am zis ca ti-l trimit daca imi dai un id de messenger
bounce
Sus In jos
Andrei
membru registrat
membru registrat

Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Data de inscriere : 21/08/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Vin Sept 23, 2011 10:14 am

kJean a scris:
Andrei a scris:

Am zis ca ti-l trimit daca imi dai un id de messenger
bounce

andrei_rh...
Sus In jos
adrian_aa
membru bronce
membru bronce

Numarul mesajelor : 69
Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Vin Sept 23, 2011 1:55 pm

kJean a scris:
adrian_aa a scris:
Imi poti da un id de mess
?
free4u_91@yahoo.com , Ms anticipat
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin

Numarul mesajelor : 728
Varsta : 41
Data de inscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Vin Sept 30, 2011 5:33 am

geluionut a scris:
[...] hmmmm nu stiu ce sa zic....
calcule matemATICE pig Basketball 1.000 prepelite iti aduce atat profit la 3.000 poti accesa fonduri si bla bla bla
intr-adevar nu merita 82 lei [...]

Aaaa, super, am intalnit si eu povestea asta pe cateva site-uri, luata cu copy-paste de la unii la altii.
Faceti un exercitiu de imaginatie: daca relatia este una strict matematica, si la 1.000 de prepelite are "N" lei profit, cine a facut CD-ul nu ar fi trebuit sa aibe o crescatorie cu 1.000.000 de prepelite, sa aibe de 1.000 de ori x "N" profit lunar? Dar de ce nu 5.000.000 de prepelite, pentru un profit de 5 ori mai mare?

Daca inca mai sunt naivi care sa creada ca totul este o relatie pur matematica, atunci cine vinde CD-uri cu pacaleli sau are site-uri cu asemenea glume ca sa convinga oamenii sa investeasca in prepelite chiar merita sa faca bani. Mai rau e cand dai bani si nu stii pe ce i-ai dat decat cand e prea tarziu, cum a patit geluionut... Eu am gasit si carte despre prepelite scoasa in 2011 care contine, pe langa lucruri adevarate, si niste tampenii cat casa. Cine nu se pricepe si cumpara cartea cum sa faca diferenta?

In fine, cine vrea sa creasca prepelite sa se puna sa viziteze 2-3 ferme, fara asta doar cu carti si site-uri copy-paste si site-uri cu calcule matematice nu ajungi departe. Cum n-ajungi nici daca te preocupa doar cresterea prepelitelor fara sa ai o strategie de vanzari, de marketing, de optimizare de costuri (cu cap!!!, ca majoritatea fac economii unde nu trebuie si invers, nu stiu sa faca economii unde le-ar putea face usor si cu rezultate maxime), fara sa gandesti afacerea din perspectiva scalabilitatii sale etc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.prepelitebv.ro/
gabrielbalc
membru platin
membru platin

Numarul mesajelor : 535
Varsta : 35
Data de inscriere : 19/06/2011

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Vin Sept 30, 2011 11:54 am

Oricum se castiga bine...la 82 de lei CD-ul Mad
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Vin Sept 30, 2011 11:58 am

gabrielbalc a scris:
Oricum se castiga bine...la 82 de lei CD-ul Mad

Nu chiar la asta ma refeream cand am zis ca se fac economii unde nuy trebuie si unde ar trebui sa se faca economii nu se fac... dar SE APLICA! No

PS - Anuntul pus pe forum (la speciile de prepelite) cu californienele nu mai e valabil - toate is rezevate, doar cel cu bobwhite! (sunt off topic?)
Sus In jos
geluionut
membru argint
membru argint

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Dum Oct 02, 2011 12:50 pm

Mi-Odin noi am mai vorbit,, pt mine nu e o problema 82 lei am vrut ce sse vinde si atat.... plus ca este o experienta din care o sa invete si altii de pe forum pt care 82 lei inseamna mai mult,,,
ms pt griji,,,
eu cred ca o sa incep in primavara cu ferma..
pana atunci cu siguranta iti trantesc o vizita bounce bounce bounce bounce bounce
abia astept
Sus In jos
PrepeliteBrasov
membru platin
membru platin

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   Dum Oct 02, 2011 1:11 pm

geluionut am si specificat clar (ca sa nu fie confuzii) ca esti intre cei care vor "sa vada ce e sub capac", fara sa fie asteptari deosebite. E o experienta, una pe care o impartasesti cu noi ca sa nu mai ridice si altii capacul si sa dea de vreun miros nedorit. Acesta e si spiritul forumului de altfel, sa ne impartasim experientele si cunostintele (cine a gresit sa ajute pe altii sa invete din greselile lui fara sa le faca si ei, iar cine are nevoie de ajutor sa-l primeasca gratuit sau sa-si gaseasca aici macar cat mai multe din raspunsurile cautate). Iti multumim pentru ce ai facut si prezenta ta aici ne bucura si ne onoreaza!

Cat despre vizita, usa noastra e deschisa oricui oricand... Asa se "fura meseria" cel mai bine. Si noi cand ne-am apucat am fost sa vizitam pe altii... am invatat ca la panourile alea de pe vremea lui Ceausescu, alea cu "asa da!" si "asa nu!" - am vazut si cum se pot creste bine prepelitele, si cum se pot creste prost, si din toate am invatat ceva!

Asadar esti binevenit oricand, cu mare placere te asteptam sa vii!

A propos - am luat numarul de telefon din documentul care a costat 82 de lei si i-am dat un search pe Google (scris fara liniute sau puncte, asa direct cifre consecutive). Chiar primul rezultat neplatit din ce a returnat Google era o atentionare mare cat China gen avertizare tepar, cu mai multe detalii - nume, numere de telefon, nume de firme implicate, tepe... Fa o proba, asa, de amorul artei; eu si kjean am vazut ce si cum deja...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: despre cd urile ce se vend pe net...   

Sus In jos

despre cd urile ce se vend pe net...
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cateva cuvinte despre Amaryllis
» Cateva cuvinte despre Anthurium(Floarea-Flamingo)
» Cateva cuvinte despre Hibiscus(Trandafir-de-China)
» Despre palmieri...
» Carti despre locomotive/vagoane

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum crescatorul de prepelite :: rase de prepelite :: prepelita japoneza-
Mergi direct la: